ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ХАРЧОВОЇ ТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЦІННОСТІ РІЗНИХ ВИДІВ ОРГАНІЧНОГО БОРОШНА

Go down

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ХАРЧОВОЇ ТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЦІННОСТІ РІЗНИХ ВИДІВ ОРГАНІЧНОГО БОРОШНА

Post by Admin on Wed Mar 14, 2018 12:39 pm

Ткаченко А.С., к.т.н.
ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», Україна
alina_biaf@ukr.net

ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ХАРЧОВОЇ ТА ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ЦІННОСТІ РІЗНИХ ВИДІВ ОРГАНІЧНОГО БОРОШНА

Органічні продукти – продукція сталого сільського господарства та/або харчової промисловості, отримана в результаті сертифікованого органічного виробництва. Варто зазначити, що Україна є перспективним регіоном для виробництва борошняної продукції, оскільки у нашій державі великі обсяги сільського господарських угідь відведені для вирощування зернових культур.
Органічне борошно – екологічно-чистий продукт, який є біологічно-цінною сировиною для виробництва макаронних, хлібобулочних та кондитерських виробів. Асортимент органічного борошна у вітчизняних торгових мережах є обмеженим. Основними вітчизняними виробниками борошна органічного є: ТМ «Сквирянка», ТМ «Екород», ПП «Агроекологія», ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД».  
ТМ «Сквирянка» представлена двома видами органічного борошна: борошно гречане кондитерське, а також борошно кукурудзяне тонкого помелу.  Підприємство «Агроекологія» сертифіковане Органік Стандарт UA-BIO-108 відповідно до стандарту, рівнозначного Постановам Ради (ЄС) 834/2007, 889/2008 як виробник органічної продукції рослинництва – пшениці озимої та ярої, жита, ячменю, вівса, гречки, кукурудзи, соняшника, еспарцету, люцерни, вики та ін.  Асортимент органічного борошна включає борошно з озимої та ярої пшениці, жита, гречки.  ТМ «Екород» на вітчизняному ринку представлена такими найменуваннями органічного борошна: борошно  вищого ґатунку , пшеничне борошно грубого помелу , житнє борошно. До того ж, у інтернет-магазинах можна знайти органічне гречане борошно німецького виробництва Bio Planet. Аналіз зразків борошна за  харчовою та енергетичною цінністю відповідно до даних, нанесених на споживчому пакуванні наведено у таблиці 1.

Таблиця 1 – Характеристика харчової та енергетичної цінності борошна органічного, що реалізується у торгових мережах України
Показники Борошно гречане кондитерське ТМ «Сквирянка» Борошно кукурудзяне тонкого помелу Органік  ТМ «Сквирянка» Борошно вівсяне органічне ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД»
Органічне житнє брошно грубого помелу ТМ «Екород» Органічне пшеничне борошно грубого помелу ТМ «Екород» Борошно пшеничне вищого ґатунку  ТМ «Екород» Bio Planet борошно гречане

кДж/100 г
Енергетична цінність 1557 1498
1496 1217 1338 1451 • 1487
г/100 г
Жири 3,7 1,3 8,6 1,8 2,2 1,1 2,7 г
Вуглеводи 75,3 80,4 56,3 59,2 63,7 73 70,7
Білки 9,3 6,10 14,0 9,4 11,5 11,3 11,7

Слід зауважити, що надзвичайно цінними у харчуванні людей є білки, адже вони необхідні для м’язів та прискорення метаболізму. Згідно з  даними таблиці 1, найбільшу кількість білків на 100 г містить борошно органічне вівсяне, на  другому місці – борошно гречане фірми Bio Planet, а на третьому − органічне пшеничне борошно грубого помелу ТМ «Екород». При цьому слід зауважити, що теж гречане борошно, але  кондитерське і іншого виробника (ТМ «Сквирянка») відрізняється мінімальною кількістю білків з досліджуваних зразків.
Значне споживання вуглеводів є шкідливим для здоров’я, тому науковцями ведуться пошуки шляхів зниження вуглеводів у готових виробах. Найменшу кількість вуглеводів 56,3 г та 59,2 г містять відповідно борошно вівсяне та житнє борошно грубого помелу.
Борошно вівсяне органічне ТОВ «Фірма ДІАМАНТ ЛТД» містить найбільшу кількість жирів у порівнянні з іншими зразками – 8,6 г, що зумовлює досить високу енергетичну цінність продукту – 1496 кДж/100г. Органічне житнє борошно грубого помелу ТМ «Екород» відрізняється найнижчою енергетичною цінністю – 1217 кДж/100г. Борошно гречане кондитерське ТМ «Сквирянка» є найкалорійнішим.
Враховуючі показники харчової та енергетичної цінності, перспективним продуктом для розроблення є вівсяне борошно органічне. Проте слід зауважити, що воно відрізняється значним вмістом жирів, що спонукає до дослідження жирнокислотного складу продукту, що буде досліджено автором у подальшому.

Admin
Admin

Posts : 72
Join date : 2018-03-13

View user profile http://sychasnematerialozn.forumotion.com

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum